KALİTE, ÇEVRE, İSG POLİTİKAMIZ

Kurulduğu günden bu yana üstün kaliteli ürünler ve hizmetler sunmak, çevreyi korumak, iş sağlığı güvenliği ve en yüksek iş ahlakı ilkelerini sağlayarak müşteri memnuniyetini arttırmak ve sürekli gelişmektir.

Kyanit Parke’de testlerin kalite planına göre düzenlenmesi sebebiyle hammadde testlerinden başlayarak son ürüne kadar toplamda 27 test uygulanmaktadır. Türk Standartları Enstitüsünün belirmemiş olduğu TS EN 12350-6, TS EN 12390–7, TS EN 12390–3/2003, TS EN 772-1, TS EN 772-6, TS 2824 EN 1338 , TS 436 EN 1340 nolu standartlar gereğince yapılmaktadır.

Bu testlerden bazıları ;

Taze Ürün Yoğunluğu testi; birim hacim kütlesinin kontrolü için her gün basınç ve eğilme dayanımı için verilen sıklıkta yapılmaktadır.

Taze Ürünün Çimento İçeriği testi; çimento içeriğini kontrol etmek, su-çimento oranını belirlemek ve veri temini için her gün yapılmaktadır.

 Kalıba Dökülerek Hazırlanmış Beton Numune Basınç Dayanım Testi; Günlük üretimde her beton sınıfından her 100 metreküp üretim için 6 adet numune alınarak yapılmaktadır.

 Parke Taşı Mukavemet Testi; yarmada çekme dayanımı durumu için her bir cins ürün için üretimde bir defa testi yapılmaktadır.

 Parke Taşı Çalışma Boyutlarının Kontrolü Testi; gerçek boyutların belirlenmesi için her bir cins ürün için üretimde bir defa testi yapılmaktadır.

Sertifikalarımız